Liga
III Xornada da Liga Absoluta de Salvamento e Socorrismo 1ª e 2ª división
- A 1º división da Liga Absoluta Galega de Salvamento e Socorrismo disputarase na piscina Antía García Silva, en Caldas de Reis, pola contra a 2º divisón terá lugar na psicina muncipal de Arteixo
- Horario de competición:
- 1º división (sábado 20) :
- Inicio de competición: 16:45 horas
- Fin de competición: 19:00 horas
- 2º división (sábado 20) :
- Inicio de competición: 17:00
- Fin de competición: 18:30
- 1º división (sábado 20) :
- Probas:
- Absoluta:
- individual: 20 .0m supersocorrista, 50 m. remolque de maniquí absoluta e 100 m. remolque de maniquí con aletas
- relevos: 4×50 m. relevo socorrista mixto
- individual: 20 .0m supersocorrista, 50 m. remolque de maniquí absoluta e 100 m. remolque de maniquí con aletas
- Absoluta:
Fase Final da Liga Absoluta de Salvamento e Socorrismo – 1º e 2ª división
- A Fase Final da Liga Absoluta Galega de Salvamento e Socorrismo conxuntamente na piscina municipal Rosario Dueñas de Ourense.
- Horario de competición:
- 1º sesión:
- Inicio de quecemento: 09:00 horas
- Inicio 1º sesión: 1o:00 horas
- Fin 1º sesión: 19:00 horas
- 2º sesión
- Inicio de quecemento: 15:30 horas
- Inicio 2º sesión: 16:30 horas
- Fin 2º sesión: 19:30 horas
- 1º sesión:
II Xornada da Liga Absoluta de Salvamento e Socorrismo.
- A 1º división da Liga Absoluta Galega de Salvamento e Socorrismo disputarase na piscina Carballo Calero de Carballo, pola contra a 2º divisón terá lugar na psicina muncipal de Arteixo
- Horario de competición:
- 1º división (sábado 28) :
- Inicio de competición: 16:45 horas
- Fin de competición: 19:00 horas
- 2º división (sábado 28) :
- Inicio de competición: 17:00
- Fin de competición: 18:30
- 1º división (sábado 28) :
- Probas:
- Absoluta:
- individual: 200m supersocorrista, 100m combinada de salvamento e 100m socorrista
- relevos: 4×50m relevo combinado
- individual: 200m supersocorrista, 100m combinada de salvamento e 100m socorrista
- Absoluta:
III Xornada da Liga alevin/infantil de Salvamento e Socorrismo
- sesión norte disputarase na piscina municipal Carballo Calero de Carballo, pola contra a sesión sur terá lugar na piscina da AGASP, A Estrada
- Horario de competición:
- Norte (sábado 13) :
- Inicio de competición: 16:30 horas
- Fin de competición: 19:30 horas
- Sur (domingo 14) :
- Inicio de competición: 10:00
- Fin de competición: 12:00
- Norte (sábado 13) :
- Probas
- Alevin:
- Individual: 25m remolque de maniqui pequeno, 50m remolque de maniqui pequeno con aletas
- relevos: 4×50m socorrista mixto
- Individual: 25m remolque de maniqui pequeno, 50m remolque de maniqui pequeno con aletas
- Infantil:
- Individual: 50m remolque de maniqui pequeno e 100m socorrista
- relevos: 4×50m socorrista mixto
- Individual: 50m remolque de maniqui pequeno e 100m socorrista
- Alevin:
III Xornada da Liga cadete/xuvenil de Salvamento e Socorrismo
- sesión norte disputarase na piscina municipal Carballo Calero de Carballo, pola contra a sesión sur terá lugar na piscina da AGASP, A Estrada
- Horario de competición:
- Norte (domingo 3):
- Inicio de competición: 10:15 horas
- Fin de competición: 12:30 horas
- Sur (domingo 14) :
- Inicio de competición: 16:15
- Fin de competición: 19:00
- Norte (domingo 3):
- Probas
- Cadete:
- Individual: 100m combinada de salvamento e 100m remolque de maniqui con aletas
- relevos: 4×50m relevo combinado
- Individual: 100m combinada de salvamento e 100m remolque de maniqui con aletas
- Xuvenil:
- Individual: 100m combinada de salvamento e 100m socorrista
- relevos: 4×50m nrelevo combinado
- Individual: 100m combinada de salvamento e 100m socorrista
- Cadete:
III Xornada da Liga Master de Salvamento e Socorrismo
Sesión que terá lugar na piscina municipal de Carballo Calero, na localidade de Carballo.
- Horario de competición:
- Domingo 21:
- Inicio de competición: 11:00 horas
- Fin de competición: 12:30 horas
- Domingo 21:
- Probas:
- Master:
- individual: 5 m. remolque de maniqui e 100 m. remolque de maniquí con aletas
- relevos: 4×50 m. relevo combinado
- individual: 5 m. remolque de maniqui e 100 m. remolque de maniquí con aletas
- Master:
I Xornada da Liga Absoluta de Salvamento e Socorrismo.
- A 1º división da Liga Absoluta Galega de Salvamento e Socorrismo disputarase na piscina da AGASP na localida de A Estrada, pola contra a 2º divisón terá lugar na psicina muncipal de Cerceda.
- Probas:
- Absoluta:
- individual: 100m remolque de maniqui con aletas, 50m remolque de maniqui e 200m natación con obstáculos
- relevos: 4×50m natación con obstáculos e 4×25 arrastre de maniqui
- individual: 100m remolque de maniqui con aletas, 50m remolque de maniqui e 200m natación con obstáculos
- Absoluta:
II Xornada da Liga de Salvamento e Socorrismo Norte e Sur.
- sesión norte disputarase na piscina municipal Carballo Calero de Carballo, pola contra a sesión sur terá lugar na piscina Antía García Silva de Caldas de Reis
- Horario de competición:
- Norte (sábado 2) :
- Inicio de competición: 16:30 horas
- Fin de competición: 19:00 horas
- Sur (sábado 2) :
- Inicio de competición: 16:30
- Fin de competición: 18:15
- Norte (sábado 2) :
- Probas
- Alevin:
- Individual: 25m remolque de maniqui pequeno
- relevos: 4×50m natación con aletas e 4×12,5 remolque de maniqui
- Individual: 25m remolque de maniqui pequeno
- Infantil:
- Individual: 50m remolque de maniqui pequeno e 100m remolque de maniqui pequeno con aletas
- relevos: 4×50m natación con aletas e 4×12,5 remolque de maniqui
- Individual: 50m remolque de maniqui pequeno e 100m remolque de maniqui pequeno con aletas
- Alevin:
II Xornada da Liga de Salvamento e Socorrismo Norte e Sur.
- sesión norte disputarase na piscina municipal de Carballo Carballo Calero, pola contra a sesión sur terá lugar na piscina Antía García Silva de Caldas de Reis
- Horario de competición:
- Norte (domingo 3):
- Inicio de competición: 10:15 horas
- Fin de competición: 12:30 horas
- Sur (domingo 3) :
- Inicio de competición: 10:15
- Fin de competición: 12:30
- Norte (domingo 3):
- Probas
- Cadete:
- Individual: 100m combinada de salvamento e 100m remolque de maniqui con aletas
- relevos: 4×50m relevo combinado
- Individual: 100m combinada de salvamento e 100m remolque de maniqui con aletas
- Xuvenil:
- Individual: 100m combinada de salvamento e 100m socorrista
- relevos: 4×50m nrelevo combinado
- Individual: 100m combinada de salvamento e 100m socorrista
- Cadete:
II Xornada da Liga de Salvamento e Socorrismo Master
Sesión que terá lugar na piscina municipal de Carballo Calero, na localidade de Carballo.
- Horario de competición:
- Domingo 26:
- Inicio de competición: 11:00 horas
- Fin de competición: 12:15 horas
- Domingo 26:
- Probas:
- Master:
- individual: 5m remolque de maniqui e 100m socorrista
- relevos: 4x25m remolque de maniqui
- individual: 5m remolque de maniqui e 100m socorrista
- Master:
I Xornada da Liga de Salvamento e Socorrismo Norte e Sur.
- A sesión norte disputarase na piscina municipal de Carballo, pola contra a sesión sur terá lugar na piscina Rosario Dueñas en Ourense (P50m).
- Horario de competición:
- Norte (domingo 29):
- Inicio de competición: 10:15 horas
- Fin de competición: 13:00 horas
- Sur (sábado 28) :
- Inicio de competición: 10:15
- Fin de competición: 12:30
- Norte (domingo 29):
- Probas
- Cadete:
- Individual: 200m natación con obstáculos e 50m remolque de maniqui
- relevos: 4×50m natación con obstáculos e 4x50m natación con aletas
- Individual: 200m natación con obstáculos e 50m remolque de maniqui
- Xuvenil:
- Individual: 200m natación con obstáculos e 50m remolque de maniqui
- relevos: 4×50m natación con obstáculos
- Individual: 200m natación con obstáculos e 50m remolque de maniqui
- Cadete:
I Xornada da Liga de Salvamento e Socorrismo Norte e Sur.
- A sesión norte disputarase na piscina municipal de Carballo, pola contra a sesión sur terá lugar na piscina de 25m Pedro Escudero.
- Horario de competición:
- Norte (sábado 28) :
- Inicio de competición: 17:00 horas
- Fin de competición: 19:30 horas
- Sur (sábado 28) :
- Inicio de competición: 16:30
- Fin de competición: 18:30
- Norte (sábado 28) :
- Probas
- Alevin:
- Individual: 50m natación con obstáculos e 25m remolque de maniqui pequeno
- relevos: 4x25m natación con obstáculos
- Individual: 50m natación con obstáculos e 25m remolque de maniqui pequeno
- Infantil:
- Individual: 100m natación con obstáculos e 100m socorrista
- relevos: 4×50m natación con obstáculos
- Individual: 100m natación con obstáculos e 100m socorrista
- Alevin:
I Xornada da Liga de Salvamento e Socorrismo Master
Sesión que terá lugar na piscina municipal de Cerceda.
- Probas:
- Master:
- individual: 100m remolque de maniqui con aletas e 200m natación con obstáculos
- relevos: 4×50m natación con obstáculos
- individual: 100m remolque de maniqui con aletas e 200m natación con obstáculos
- Master:
Campionatos Galegos
- Master: Todas as probas individuais, segundo programa RFESS.
- Horario de competición:
- Sábado 27 de xaneiro :
- Quecemento: 15:30 – 16:15 horas
- Inicio de competición: 16:30 horas
- Fin de competición: 21:00 horas
- Sábado 27 de xaneiro :
- Júnior: Todas as probas individuais, segundo programa RFESS
- Absoluta: Todas as probas individuais, segundo programa RFESS
III Campioanto Galego de Distancias Cortas de Salvamento.
PROGRAMA DE COMPETICIÓN
1º SESIÓN
- Quecemento composto por 2 tandas
- 09:05h – 1º tanda (40min)
- 09:45h – 2º tanda (40min)
- 10:30h Inicio de competición
- Probas:
50m natación con obstáculos
4x25m natación con obstáculos
50m combinada de salvamento
50m socorrista
4×25 relevo mixto
Entrega de medallas
2º SESIÓN
- Quecemento composto por 2 tandas
- 15:30h – 1º tanda (40min)
- 16:10h – 2º tanda alevin (40min)
- 17:0h Inicio de competición
- Probas:
100m supersocorrista
25m remolque maniquí
4×12,5m remolque de maniquí
50m remolque maniquí con aletas
4x25m relevo combinado
entrega de medallas e trofeos
PROBAS
- Alevin: Todas as probas individuais, segundo programa RFESS
- Infantil: Todas as probas individuais, segundo programa RFESS
PROGRAMA DE COMPETICIÓN
1º SESIÓN
- Quecemento composto por 2 tandas
- 09:00h – 1º tanda infantiles (30min)
- 09:30h – 2º tanda alevin (20min)
- 10:00h Inicio de competición
- 13:15h Entrega de medallas
2º SESIÓN
- Quecemento composto por 2 tandas
- 15:30h – 1º tanda infantiles (30min)
- 16:05h – 2º tanda alevin (20min)
- 16:30h Inicio de competición
- 20:00h Entrega de trofeos
PROBAS
- Cadete: Todas as probas individuais, segundo programa RFESS
- Xuvenil: Todas as probas individuais, segundo programa RFESS
PROGRAMA DE COMPETICIÓN
1º SESIÓN
- Quecemento composto por 2 tandas
- 08:30h – 1º tanda cadete (40min)
- 09:10h – 2º tanda xuvenil (40min)
- 10:00h Inicio de competición
- 13:30h Entrega de medallas
2º SESIÓN
- Quecemento composto por 2 tandas
- 15:30h – 1º tanda xuvenil (40min)
- 16:10h – 2º tanda cadete (40min)
- 17:00h Inicio de competición
- 20:30h Entrega de trofeos
Trofeos / Copas
PROGRAMA DE COMPETICIÓN
- 2ª SESIÓN
15h30 Quecemento
16h30 Inicio Competición
Probas:
-50 Remolque Maniquí, Alevín
-100 Remolque Maniquí, Infantil – Cadete
– 4X50 Relevo Natación con Aletas, Alevín-Infantil – Cadete
-100 Socorrista Infantil
-50 Remolque Maniquí Cadete
-4×12,5 e 4×25 arrastre alevín-infantil-cadete
20h Entrega de Medallas e Trofeos
PROGRAMA DE COMPETICIÓN
- 1ª SESIÓN
9:30h Quecemento
10:30h Inicio Competición
Probas:
– 50 remolque maniquí absoluto e máster
– 4×25 relevo arrastre absoluto e máster
– 100 Aletas, Absoluto e Master
– 4×50 relevo tubo absoluto e master
13:30h Entrega de Medallas e finalización sesión